ГЕОСИНТЕЗ ІНЖЕНІРІНГ

Розробка і сервіс бурових промивальних рідин

На свердловині №79 Валюхівської площі ми почали працювати 26 березня 1997. Це була третя за ліком свердловина, яку передали НПП «Зонд» для сервісного супроводу бурового розчину.

Це були темні часи 90-х років, коли більшість свердловин було зупинено через відсутність хім. реагентів. Зупиняли їх, як правило, тоді, коли бурити далі вже не було ніякої можливості. На них або виникали аварії, з втратою якого-небудь заліза, або стовбури вже перебували в дуже ускладненому стані.

Що було на тій свердловині, вже ніхто і не пам'ятає. Але точно, щось було - тому що дісталася вона нам після простою, з вибоєм 4647 м. Безпосередньо займався цією свердловиною Іван Юрійович Харів.

Роботи були стандартні. Приготували реагент РР-2С. Провели лабораторне опрацювання технології переводу. Обробили розчин на свердловині. На виході отримали систему ПІБР-2. Якось дуже швидко усунули всі проблеми, без пригод добурілі до глибини 5550 м і успішно забули.

І ось новина! У 2013 році, на свердловині витік газу по фонтанної арматури. Та ще й з тиском більше 150 атм! Треба ж таке, вона і досі працює!

НА ПОЛТАВЩИНЕ ИЗ СКВАЖИНЫ ВЫТЕКАЕТ ГАЗ

Обновлено: Август 20, 2013. Тэги: «Полтавагаздобыча», Валюховское месторождение, новости, новости мира, Полтавская область, село Глубокая Долина, утечка газа

19 августа в 14:20 по киевскому времени на скважине № 79 Валюховского месторождения, принадлежащего предприятию «Полтавагаздобыча», близ села Глубокая Долина Гадячского района во время технологического процесса произошла разгерметизация, которую спровоцировала поломка фонтанной арматуры.

Как сообщает «Полтавщина», вследствие аварии под давлением 150-180 атмосфер наружу с глубины 5 км вырвался газовый конденсат, который, к счастью, удалось уберечь от возгорания.

В ликвидации последствий происшествия было задействовано 162 человека и 44 единицы спецтехники.

По состоянию на 6:00 20 августа продолжаются работы по уменьшению давления путем заполнения скважины буровым раствором.

По материалам сайта: ТЕРМИНАЛ. Нефтяное обозрение.

http://oilreview.kiev.ua/2013/08/20/na-poltavshhine-iz-skvazhiny-vytekaet-gaz/