ГЕОСИНТЕЗ ІНЖЕНІРІНГ

Розробка і сервіс бурових промивальних рідин

 «Якщо я приходжу на роботу і бачу Валентину Володимирівну з пробіркою в руках, я впевнений, в лабораторії все в порядку»
І.І. Полетучій
Директор ТОВ «Геосинтез Інженірінг»

Сьогодні ми проводжаємо на заслужений відпочинок справжнього ветерана української бурової науки - Довган Валентину Володимирівну. Вся трудова біографія Валентини Володимирівни тісно пов'язана з фізико-хімією промивних рідин, розробкою нових реагентів, методиками лабораторних аналізів. Історія життя Валентини Володимирівни невід’ємною частиною нашої історії: лабораторій промивальних рідин ПВ УкрДГРІ, першого сервісного підприємства з бурових розчинів НВП "Зонд", центральної лабораторії компанії «Геосинтез».

В ПВ УкрДГРІ, при безпосередній участі Валентини Володимирівни, в Україні впроваджувалися розчини з низьким вмістом твердої фази, бурові розчини, інгібовані хлоридами кальцію і калію, промивна система ПІБР на основі реагенту Аніліс, калій-алюмінатний буровий розчин КАБР для буріння майкопських глин, інвертні емульсії і багато інших базових розробок. У різний час Валентина Володимирівна працювала з такими відомими українськими спеціалістами в області бурових промивальних рідин, як Тітаренко Н.Х., Розенгафт А.Г., Лубан В.З., Харів І.Ю., Гіньковська З.Ю., Політучій А.І.

У НВП «Зонд» Валентина Володимирівна стояла у витоків промислового впровадження полімерних промивних систем. Це розробка реагентів РР-2С і Лігнопол, впровадження системи ПІБР-2, випробування Крохмально-бішофітного гелю. У компанії Геосинтез Валентина Володимирівна виконувала величезний обсяг досліджень фізико-хімічних властивостей бурових розчинів і їх фільтратів (лабораторні проби безперервним потоком йшли зі свердловин, де впроваджувалися наші промивні системи). Істотний внесок Валентина Володимирівна внесла в збільшення термічної стійкості біополімерної системи Біокар, вивчення її інгібуючих, реологічних і фільтраційних властивостей. Без перебільшення, через руки Валентини Володимирівни пройшла вся історія становлення бурових розчинів в Україні.

Сьогодні ми від щирого серця вітаємо Вас із виходом на заслужений багатьма роками відпочинок. Це новий етап в житті зі своїми безмежними прекрасними можливостями. Вам не потрібно буде ходити на роботу, але для Вас завжди знайдеться робота по душі – виховання внуків, кулінарія, вирощування квітів. Для нас Ви назавжди залишитеся членом колективу, адже ми будемо пам’ятати Ваші поради і повчання. Нехай вихід на пенсію принесе Вам максимум життєвих задоволень, турботу оточуючих, любов близьких і нові захоплення.

З любов'ю,
Колектив Геосинтез Інженірінг