ГЕОСИНТЕЗ ІНЖЕНІРІНГ

Розробка і сервіс бурових промивальних рідин

   Закінчився 2017 рік. Рік століття Великого Жовтневого перевороту і рік нашого ювілею – нашого першого десятиліття.
   Рік був революційний, і як при будь-якій революції – неоднозначний!
   Галузь поступово оживає після скасування грабіжницької ренти. Оживає, правда, повільно! Ще одне підтвердження того, що ламати набагато легше, ніж будувати.
   За минулий рік ми проводили роботи на 10 свердловинах – 6 буріння і 4 КРС. При цьому маховик розкручувався дуже довго – основний обсяг робіт припав на другу половину року. Сьогодні уряд обіцяє додаткове зниження податків для свердловин, буріння яких розпочнеться після 1 січня 2018 року. Так що в наступному році очікуємо не тільки збереження динаміки, але і різке збільшення кількості свердловин.

  Приватні підприємства виглядають як центри зосередження інноваційних технологій і науково-технічного прогресу. У минулому році намітилися тенденції до кардинальних змін в технології буріння. Зростає число бурових верстатів з верхнім приводом. Збільшуються вимоги до гідравлічної програми промивки (сьогодні ми вже говоримо про продуктивність насосів 60-70 л/с). Застосовуються роторні керовані системи. Поліпшується система очищення бурового розчину (3 вібросита, Mud-Cleaner і 2-3 центрифуги в одному комплекті – це вже правило). Розширюються обсяги безамбарного буріння.
   Такий технічний прогрес потребує нових промивальних систем і нам приходиться відповідати вимогам часу. Коли-небудь, в майбутньому, ми назвемо 2017 рік – роком революційного наукового прориву.
   На 2017 рік припали промислові випробування інвертного емульсійного розчину Witer II при бурінні. Розкриття продуктивних пластів на двох свердловинах, у різних замовників, призвело до отримання рекордних дебітів. У планах на наступний рік – істотне розширення обсягів застосування ІЕР при бурінні, в тому числі, і в умовах АВПТ з густиною більше 2000 кг/м3.
   У 2017 році Україна озвучила амбітні плани по відновленню буріння на родовищах шельфу Чорного моря. Тут геологічний розріз представлений колоїдальними пластичними глинами. У зв'язку з цим особливої ​​актуальності набуває наша стара розробка – біополімерна система Lignocross, що володіє підвищеною стійкістю до забруднення глинистим шламом. Довелося трохи повозитися: відновити технологію виробництва компонентів, перевірити рецептуру, провести лабораторні дослідження. Промислові випробування оновленої системи Lignocross в аналогічних відкладах Карпат заплановані на початок наступного 2018 року.
   Ще одна наша перспективна розробка – інгібованна крохмально-акрилова промивальна система ІКАР, що дозволяє різко зменшити диспергуання шламу в верхніх інтервалах геологічного розрізу. Система ІКАР розроблена в 2017 році для свердловин з безамбарним способом буріння. Випробування системи заплановано на 2018 рік. Якщо лабораторні результати підтвердяться, система ІКАР стане початком принципово нової лінійки бурових розчинів.
  На 2018 рік також заплановано впровадження біополімерної безглинистої системи Біокар-ТФ, обважненої комплексом водорозчинних солей. Це екологічно чиста, високоінгібована і термостійка промивальна система, абсолютно нова для України, що відкриває шлях для освоєння значної частини перспективних глибокозалягаючих горизонтів.

    Для нас 2017 рік відзначився цілою низкою важливих подій.
  На честь ювілею ми провели масштабну міжнародну конференцію GeoDrilling II, в якій брали участь представники 39 підприємств з 7 країн світу.
   На свердловині державного концерну «Укргазвидобування», після застосування нашої біополімерного системи «Біокар-МТ», отримана рекордна для родовища продукція.
   Заступник директора нашого підприємства – Лубан Сергій Володимирович захистив кандидатську дисертацію, присвячену підвищенню термічної стійкості біополімерних бурових розчинів. Це перше визнання результатів наукової діяльності наших фахівців на державному рівні.
   ІЕР Witer II активно використовувався при КРС та бурінні. Загальна кількість свердловин, проведених нами на РВО, досягла 11. 
   У 2017 році ми вперше почали працювати з «зовнішнім буровим підрядником», тобто з іноземною буровою компанією. Метою залучення іноземних компаній є кардинальне збільшення ТЕП буріння за рахунок використання сучасного обладнання. Це новий модний напрямок наших економічних управлінців. У нашому випадку, такою виявилася «Білорусьнафта». Не вдаючись в подробиці, можемо констатувати, що поки рекорди не виходять. Швидкості буріння, які досягали українські компанії, що мають застаріле обладнання, але колосальний практичний досвід і знання місцевих геологічних умов, були вищими. 
   На численних конференціях 2017 року неодноразово озвучувалася думка, що залучення в країну іноземних компаній є вкрай шкідливим і потенційно небезпечним проектом. Він не тільки не вирішить технологічні проблеми, а й остаточно знищить власне промислове виробництво. Особливо це стосується залучення китайських підприємств! Кошти, які сьогодні спрямовуються на оплату послуг іноземних компаній, із значно більшою ефективністю можна направити на модернізацію національного технічного парку. Геосинтез Інженірінг повністю підтримує таку думку. На жаль, на Олімпі до неї слабо прислухаються. Не було б пізно!

   І під кінець загальні підсумки року і плани на майбутнє.
   В 2017 Україна, нарешті, получила безвізовий режим с ЄС («Прощай, немытая Россия»).
  Америка серйозно взялася за північного сусіда. Конгрес прийняв Закон про санкції. Санкції – на десятиліття, які не можна скасувати без рішення Конгресу.
   Гроші в Росії стрімко закінчуються, а тут ще вибори ...
   Україна три роки не купує російський газ. При цьому власний видобуток зріс на 0,5 млрд м3.
   США і Канада ухвалили рішення про продаж зброї Україні. Йдеться, в тому числі, і про ПТКР «Javelin». Правда, тільки 210 ракет, а на Донбасі більше 700 російських танків! Але це добрий початок!
   На фронті відносне затишшя. Але солдати все одно гинуть, майже 200 осіб за рік.
   Росія в шовіністичному угарі чавить бульдозерами санкційні продукти і готується воювати з усім світом.
   У 2018 році, швидше за все, на Донбасі з'являться війська ООН (причому на всій окупованій території, включаючи кордон з РФ).
   У США Мінфін опублікує доповідь про гаманці Путіна (а це страшніше, ніж санкції – це своє, кревне)
   У Гаазі почне роботу Трибунал по збитому Боїнгу.
   Можливо, Україна отримає спеціальний статус в НАТО.
   В цілому, все йде своєю чергою. Хоча і дуже повільно. 

«Не допускай такої мислі, що Бог покаже нам неласку. Життя людського строки стислі. Немає часу на поразку»
Ліна Костенко 

   З НОВИМ 2018 РОКОМ! Нехай Новий Рік принесе мир, успіх і процвітання.


Міжнародна науково-технічна конференція "GeoDrilling II"

Перше використання ІЕР Witer II при бурінні

Захист кандидатської дисертації Лубана C.В.

Реконструкція БВО

Сервісний супровід бурових розчинів на свердловинах ПАТ "Укргазвидобування"

Перший досвід роботи із закордонним буровим підрядником.

Безвізовий режим

Гаага. Міжнародний кримінальний суд.

США та Канада. Рішення про продаж зброї Україні.