ГЕОСИНТЕЗ ІНЖЕНІРІНГ

Розробка і сервіс бурових промивальних рідин

 Геологічний розріз свердловини представлений колоїдальними пластичними глинами. У зв'язку з цим, буріння здійснюватиметься з використанням оновленої системи Lignocross, яка за рахунок фізико-хімічної взаємодії лігносульфонатних та полісахаридних реагентів володіє підвищеною стійкістю до забруднення глинистим шламом. Така взаємодія, забезпечує довготривале знаходження частинок глинистого шламу в неактивному стані, це дозволяє підтримувати низькі реологічні показники та ефективно очищувати розчин від вибуреної породи.
  Система Lignocross зберігає всі переваги притаманні традиційним безглинистим буровим розчинам в тому числі і потужну інгібуючу здатність та високу якість розкриття продуктивних горизонтів.

ІНФОРМАЦІЯ ПО СВЕРДЛОВИНІ

ПРОЕКТНА КОНСТРУКЦІЯ:
Колона Ø324 мм – 150 м;
Колона Ø244,5 мм – 1170 м;
Колона Ø168 мм – 1300 м;

ТИП ПРОМИВАЛЬНОЇ РІДИНИ: 
Кондуктор Ø324 мм – прісний глинистий буровий розчин;
Проміжна колона Ø244,5 мм – біополімерна лігносульфонатна система «Lignocross»;
Експлуатаційна колона  Ø168 мм – біополімерна лігносульфонатна система «Lignocross».

Густина бурового розчину в інтервалі 150-1170 м - 1200 кг/м3;
Густина бурового розчину в інтервалі 1170-1300 м - 1100 кг/м3.

Важлива примітка

   Система «Lignocross» вперше була випробувана на Західній Україні в 2013 році (свердловина 10Д Нікловичі). Це була остання свердловина, пробурена нашими фахівцями в складі НВП «Зонд». Безпосередньо працювали з системою Сергій Володимирович Лубан і Володимир Григорович Заліський.
   В цілому випробування пройшли успішно. Незважаючи на погану роботу системи очистки і суттєве забруднення розчину шламом вибуреної породи, розчин зберігав текучість і добре піддавався обробці реагентами. Свердловину, що розкрила потужні пласти пластичних глин, добурили без ускладнень, і вона дала рекордний промисловий дебіт газу на родовищі.
   На той час нам здавалося, що система «Lignocross» дозволить істотно поліпшити показники буріння в Карпатах, Криму та на шельфі - там, де розрізи представлені колоїдальними глинами Воротищенської, Стебницької і Майкопської свит. На жаль, втрутилася війна, і для подальшого впровадження системи «Lignocross» потрібні були довгі 5 років.
   Поштовхом стала конференція в Одесі, де керівництво Укргазвидобування оголосило амбітну програму освоєння шельфових родовищ. Питання, безумовно, вкрай складне, враховуючи, що весь морський нафтогазовий потенціал залишився в окупованому Криму. Однак реформи останніх 2 років, проведені в Укргазвидобуванні, вселяють надію і обережний оптимізм, що озвучена програма не виявилась порожнім звуком. У всякому разі, ми в це віримо і готуємося вийти на шельф з оновленою промивальною системою «Lignocross». Буріння свердловини в Карпатах, яке розпочалося сьогодні, це генеральна репетиція і основні виробничі випробування. Будемо чекати результатів.