ГЕОСИНТЕЗ ІНЖЕНІРІНГ

Розробка і сервіс бурових промивальних рідин

Компанія "Геосинтез Інженірінг", вперше в Україні, почала надавати спеціальні рідини, на період проведення ремонтних робіт в свердловині, на умовах оренди. При такому підході, наше підприємство бере на себе здійснення всіх виробничих процесів, пов'язаних із приготуванням рідин, їх завезенням на буровий майданчик, цілодобовим контролем і підтримуванням необхідних параметрів, а також, з подальшим вивезенням відпрацьованого об'єму.

В даний час роботи з капітального ремонту свердловин, як правило, проводяться з використанням технічної води різного ступеня мінералізації. Це обумовлено економією коштів на проведення робіт, неможливістю приготування спеціальних рідин в польових умовах і проблемами з їх подальшою утилізацією.

У той же час вода, як рідина, що має необмежену фільтрацію, здійснює вкрай негативний вплив на продуктивні пласти. Крім цього, вода не володіє достатньою виносною і утримуючою здатністю для очищення стовбура свердловини, що ускладнює роботи, пов'язані з фрезеруванням труб, розмивом піщаних пробок та ін. В результаті збільшуються терміни проведення ремонтних робіт і зростає ризик виникнення аварій.

Вирішення наведених вище проблем можливе при використанні спеціальних рідин для глушіння, тимчасового блокування, перфорації і ремонтних робіт. Такі рідини, на основі біополімерної промивальної рідини «БІОКАР®», з широким діапазоном технологічних властивостей, розроблені і застосовуються нашим підприємством. Відповідно до сучасних уявлень, подібні рецептури вважаються оптимальними при проведенні робіт у зоні контакту з продуктивними горизонтами.

Спеціальні рідини готуються на стаціонарному вузлі нашого підприємства, проходять усі стадії виробничого контролю і постачаються на свердловини в готовому вигляді. Таким чином, забезпечується сувора відповідність їх технологічних властивостей геологічними умовами в свердловині. Застосування таких спеціальних рідин дозволяє істотно прискорити проведення ремонтних робіт і якісно поліпшити їх результати.

Передані в оренду спеціальні рідини знаходяться під постійним контролем технологічної служби нашого підприємства. Інженер цілодобово перебуває на свердловині, проводить лабораторні аналізи і, при необхідності, здійснює коригування параметрів. У результаті виключається погіршення властивостей спеціальної рідини внаслідок техногенних або геологічних факторів. Технологічне обслуговування спеціальної рідини, переданої в оренду, не спричиняє збільшення орендної ставки.