ГЕОСИНТЕЗ ІНЖЕНІРІНГ

Розробка і сервіс бурових промивальних рідин

Першочергово застосування безглинистого бурового розчину Біокар-ТФ планувалось в інтервалі 5752 – 6572 м, при розкритті нижньовізейських продуктивних відкладів. Оскільки температура на вибої свердловини становила 160 оС, а необхідна густина бурового розчину  – 1600 кг/м3, застосування Біокар-МТ обмежувалось. Вибір між ІЕР Witer-II та Біокар-ТФ був нелегким. З одного боку система на вуглеводневій основі, обважнена баритом. З іншого – система на водній основі, по своєму унікальна, адже її особливість заключається в тому, що обважнення до густини 1700 кг/м3 здійснюється спеціальною композицією водорозчинних солей, без використання бариту. Межа термостійкості – 170 оС, і це виключно на полісахаридних реагентах! А за показником вибійної фільтрації та інгібуючими властивостями її можна співставити з РВО. Зваживши всі за та проти, вибір впав в сторону Біокар-ТФ.

Проте у зв’язку  з аварійною ситуацією, яка склалася при поглибленні свердловини під експлуатаційну колону Ø 177,8 мм, розкриття цільового горизонту В-24 стало неможливим. Було прийнято рішення завершити свердловину розкриттям вищезалягаючих горизонтів. Від застосування промивальної  системи Біокар-ТФ не відмовились, оскільки очікувались проблеми пов’язані із стійкістю гірських порід. Також якісне первинне розкриття пластів та можливість здійснити ефективну інтенсифікацію припливу відіграла свою роль.

Буріння розпочали з глибини 5060 м на густині 1320 кг/м3. При вибої свердловини 5466 м було виконано комплекс ГДС, результати якого підтвердили необхідність розкриття горизонту В-19. Даний горизонт з АНПТ, репресія на пласт більше 50 МПа. Прийшлось поступово знижувати густину до 1220 кг/м3. Були незначні поглинання, але їх вдалось оперативно ліквідувати за допомогою композитних кольматантів.

В цілому проблемний інтервал пробурили без особливих ускладнень. Вдалось зберегти стійкість стовбуру, про що свідчать результати профілеметрії. Технологічні параметри в процесі буріння зберігалися на стабільному рівні. Промивальна система Біокар-ТФ підтвердила свою ефективність та стійкість до високих температур.

Надіємось на розширення ореолу її застосування.

 

ПАРАМЕТРИ БУРОВОГО РОЗЧИНУ БІОКАР-ТФ В ПРОЦЕСІ БУРІННЯ:
  • густина – 1,22 – 1,32 г/см3;
  • умовна в'язкість – 62 с;
  • СНЗ – 4 – 57/67 – 81 дПа;
  • пластична в'язкість – 17 – 33 мПа*с;
  • ДНЗ – 148 – 215 дПа;
  • фільтрація – 4,6 см3/30 мин;
  • концентрація іону K+ – 3,64 – 8,32 %;
  • вибійна фільтрація (Т=140 оС) – 4 – 8 см3/30 хв.